top of page

Lennusadama katuseremont Sail Tallinna suvepidustusi ei takista

Updated: Jan 19, 2022

Lennusadamas alustati katusekatte rekonstrueerimistööde ettevalmistusega ning kogu hoone ümber on püstitatud tellingud. Alates 28. juunist 2021 jääb muuseum avatuks teisipäevast pühapäevani kella 10-19 ning on mürarikaste tööde teostamiseks esmaspäeviti suletud. Alanud rekonstrueerimstööd suviseid ürituste plaane ei takista. Eesti suurim merepidu Sail Tallinn toimub 16.-18. juulini Tallinna suurimates sadamates: Lennusadamas, Vanasadama kruiisialal, Noblessneris, Patarei merekindluses ja Kalaranna kvartalis.

„Sel nädalal kerkisid Lennusadama angaari ümber tellingud, et ehitaja saaks lähiajal alustada olemasoleva katusekatte ja soojustuse eemaldamisega,“ rääkis Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

„Aastatel 2009-2012 rekonstrueeritud Lennusadama angaaride kolmekupliline betoonkatus on heas konstruktiivses korras. Seega katusetööd ei hõlma betoonkonstruktsioone, kuid on vajalikud selleks, et kogu maailma mastaabis unikaalne ehitis säiliks hästi ka tulevikus,“ ütles Dresen.

Katusetööde raames rekonstrueeritakse veel Lennusadama väliterrass, ekspositsioonivalgustuse toiteosa ja avariivalgustus ning korrastatakse nurgatornid.


Tööde teostamiseks püstitatud tellingud võimaldavad välialal pidada suveks planeeritud suursündmuseid. Lennusadama 2. korrusel asuv kohvik Maru töötab sarnaselt muuseumile igapäevaselt ning on alates 28. juunist esmaspäeviti suletud.

Tööde teostamise tähtaeg on 2021. aasta lõpp.

633 views

Comments


bottom of page