top of page
kaupokalda-com-20210810-211123-DJI_0012.jpg

Vanasadama kruiisiala

Logi 4/2, Tallinn 10111

Tallinn on üks populaarsemaid sihtkohti Läänemere kruiisisadamate hulgas. Igal aastal teenindatakse Vanasadamas üle poole miljoni kruiisituristi ja võetakse vastu enam kui 300 kruiisilaeva. Ka Tallinna Merepäevade ajal on Vanasadama kruiisiala üks sündmuse oluline tuiksoon ohtrate mereliste tegevustega. Just siin kuulutatakse traditsiooniliselt Eesti suurimad merepidustused avatuks. Kruiisialal astuvad alati üles tunnustatud Eesti suurartistid ning siit leiab nii kalaala, disaini- ja kaubandustänava ning Viiger Vidriku lasteala. Merre looklevate kaide ääres on avatud uhked külalislaevad ning meretakso viib silmapilguga Lennusadamasse.

Lennusadam

Vesilennuki 6, Tallinn 10145

Lennusadamas asub Euroopa põnevaim meremuuseum. Ajaloolises vesilennukite angaaris on väljas ligi 200 ehtsat eksponaati: tõeline allveelaev Lembit, sajandivanune jäämurdja Suur Tõll, vesilennuk Short 184, vanima Eesti päritolu laeva vrakk jpm. Merepäevade partnerina on Lennusadam olnud läbi aegade publiku üheks tõmbenumbriks. Merepäevade ajaks ehitatakse alale suur lava, kus astuvad üles armastatud kodumaised artistid. Kaide ääres ootavad kõiki uhked külalislaevad ja kohalikud purjekad, mis on avatud nii uudistamiseks kui lahesõiduks merele. Mõnusa festivalitunde loob kaubandusala, hea muusika ja erinevad mere- ja peretegevused.

0.jpg
Noblessner_Martin-Dremljuga-1800x1200.jpeg

Noblessner

Peetri, Tallinn 10415

Baltimaade parimaks linnaruumi arenduseks tunnistatud Noblessner on vaid jalutuskäigu kaugusel Tallinna kesk- ja vanalinnast. Kunagisest Tsaari-Venemaa tähtsaimast allveelaevade tehasest on tänaseks saanud stiilne merele avatud linnaruum. Tallinna Merepäevadel osales Noblessneri sadam esimest korda aastal 2011. Traditsiooniliselt on Noblessneri programm mahukas ja mitmekülgne, tegevusi on rohkelt nii maal kui ka merel. Otse Noblessneri südames ootab publikut hubane lava, toitlustustänav ja lasteala. Kaide ääres ootavad uudistamist purjekad ja lõbusõitudeks viivad merele kohalikud jahid.

bottom of page