kaupokalda-com-20210810-211123-DJI_0012.jpg

Vanasadama kruiisiala

Tallinn on üks populaarsemaid sihtkohti Läänemere kruiisisadamate hulgas. Igal aastal teenindatakse Vanasadamas üle poole miljoni kruiisituristi ja võetakse vastu enam kui 300 kruiisilaeva. Ka Tallinna Merepäevade ajal on Vanasadama kruiisiala üks sündmuse oluline tuiksoon ohtrate mereliste tegevustega. Just siin kuulutatakse traditsiooniliselt Eesti suurimad merepidustused avatuks. Kruiisialal astuvad alati üles tunnustatud Eesti suurartistid ning siit leiab nii kalaala, disaini- ja kaubandustänava ning Viiger Vidriku lasteala. Merre looklevate kaide ääres on avatud uhked külalislaevad ning meretakso viib silmapilguga Lennusadamasse.

Lennusadam

Lennusadamas asub Euroopa põnevaim meremuuseum. Ajaloolises vesilennukite angaaris on väljas ligi 200 ehtsat eksponaati: tõeline allveelaev Lembit, sajandivanune jäämurdja Suur Tõll, vesilennuk Short 184, vanima Eesti päritolu laeva vrakk jpm. Merepäevade partnerina on Lennusadam olnud läbi aegade publiku üheks tõmbenumbriks. Merepäevade ajaks ehitatakse alale suur lava, kus astuvad üles armastatud kodumaised artistid. Kaide ääres ootavad kõiki uhked külalislaevad ja kohalikud purjekad, mis on avatud nii uudistamiseks kui lahesõiduks merele. Mõnusa festivalitunde loob kaubandusala, hea muusika ja erinevad mere- ja peretegevused.

0.jpg
Noblessner_Martin-Dremljuga-1800x1200.jpeg

Noblessner

Baltimaade parimaks linnaruumi arenduseks tunnistatud Noblessner on vaid jalutuskäigu kaugusel Tallinna kesk- ja vanalinnast. Kunagisest Tsaari-Venemaa tähtsaimast allveelaevade tehasest on tänaseks saanud stiilne merele avatud linnaruum. Tallinna Merepäevadel osales Noblessneri sadam esimest korda aastal 2011. Traditsiooniliselt on Noblessneri programm mahukas ja mitmekülgne, tegevusi on rohkelt nii maal kui ka merel. Otse Noblessneri südames ootab publikut hubane lava, toitlustustänav ja lasteala. Kaide ääres ootavad uudistamist purjekad ja lõbusõitudeks viivad merele kohalikud jahid.

Haven Kakumäe

Haven Kakumäe jahisadam on uusim ja moodsaim merenduskeskus Tallinna läänepoolseimas servas. Siit leiate eest kaasaegse jahisadama, mida ümbritsevad supermoodsad purjekaid teenindavad rajatised, spordiväljakud, meelelahutusalad, kohvikud ning majutusvõimalused hubastes majakestes otse mere kaldal. Meie jahisadama uhkuseks on tipptasemel maailmaklassi restoran Puri, mis pälvis 2022 aastal ka Michelini poolse tunnustuse. Suurepärane keskkond ning hea asukoht teevad Haven Kakumäest Tallinna Merepäevade ajal unikaalse paiga, kus nautida purjetamist ja mitmeid merelisi tegevusi, lustida lastega, kaasa õõtsuda mõnusa muusika rütmis, kõditada meeli toidualleel, poodelda disainitänaval ning elada lihtsalt harmoonias koos looduse ning merega.

118654780_3315329588556833_5373431188320811702_n.jpg