top of page

Merepäevad toovad publikuni rohkearvulised meresõidud ja eriüritused

Tallinna merepäevadel, 14.–16. juulil saab Vanasadama kruiisialal, Lennusadamas ja Noblessneri sadamas eelmiste aastatega võrreldes näha kõige enam laevu ja eriilmelisi meresõidukeid. Lisaks on publikul võimalus osa saada erinevatest merelistest eriüritustest, nagu vaatemängulised purjeregatt, mereparaad, päikeseloojangukontsert ja veemotovõistlus.


Tallinna merepäevade laevastiku juhi Lauri Väinsalu sõnul on selle aasta merepäevadel eriline võimalus rohkematel inimestel saada osa merelistest tegevustest. “Selle suve merepäevadel saab nautida mitmekesist valikut laevu ja meresõidukeid. Sel aastal on kohal mitmed Eesti laevad ning ka neli Soome alust. Lisaks liigub sadamate vahel meretakso ning saadaval on ka väiksemad alused ja kaatrid, et igal külastajal oleks võimalus leida endale sobivaim viis merele pääsemiseks,” lisas Väinsalu.


Lisaks purjelaeva-, mootorpaadi- ja meretakso sõitudele toimuvad festivali ajal ka mitmed põnevad eriüritused. Üheks oluliseks sündmuseks merepäevade programmis on traditsiooniline ja vaatemänguline Tallinn Race regatt, mis toimub 13.–16. juulini. Regatist võtavad osa Eesti ja Soome tipp-purjetajad erinevates kahepaadi klassides, sealhulgas RS Feva, 29er ja 49er. Lisaks osalevad regatil noored purjetajad Optimist-klassis ning parapurjetajad Hansa 303-klassis. Regati sõite saab suurepäraselt jälgida Lennusadama jahisadama hoone terrassilt ja sadama kohvikust.


Merepäevade ajal leiab esmakordselt aset ka veemotovõistlus Patarei merekindluse juures. See võistlus pakub adrenaliini ja kiirust armastavatele mootorispordi fännidele ainulaadse elamuse ning on hästi jälgitav nii Lennusadama F-kailt kui ka Patarei merepoolselt küljelt.


Merepäevadel on võimalus osaleda ka kaatrite vigursõidus, külastada Aegna või Naissaart või 16. juulil nautida päikeseloojangut Tallinna lahel mootorlaeval Mojito toimuval Mari Jürjensi kontserdil. Erivajadustega inimestele toimub sündmus “Erilised purjetajad”, mis on annab võimaluse merele minna ka neil, kel tavapurjekaga sõitmine on keeruline või võimatu.

Merepäevade avapauk antakse piduliku mereparaadiga, mis sõidab marsruudil Pirita - Vanasadama kruiisikai - Lennusadam - Noblessner. Juhtlaeval Astrid mängib meeleolukaid meremeloodiaid puhkpillikvintett. Mereparaadi on võimalik jälgida sadamatest, osta paraadil osalevale laevale pilet või osaleda oma alusega. Mereparaad lõpeb Noblessneri sadamas, kus toimub merepäevade ametlik avamine. Avasõnavõttude järel astuvad lavale Jalmar Vabarna ja noorte pärimusbänd Triuka.


Kogu merepäevade programm on leitav SIIT.

Meresõitude detailse info leiab SIIT.


1,256 views

Kommentare


bottom of page