top of page

Tallinna merepäevad toovad liikumisaasta raames publikuni ka mitmekülgse spordiprogrammi

2023 on liikumisaasta ning sellega seoses toimuvad Tallinna merepäevadel erinevad liikumisüritused ja sporditegevused. Merepäevade sporditegevused toimuvad tänavu 14.–16. juulil Vanasadama kruiisialal, Lennusadamas, Noblessneri sadamalinnakus ning lisaks Pirital.


Tallinna abilinnapea Tiit Teriku sõnul on oluline, et Tallinna suurimal merefestivalil oleks esindatud ka liikumistegevused. "Liikumisaasta raames on hea meel kaasata sportlikke tegevusi ka tänavustele Tallinna merepäevadele. Sel aastal pakume külastajatele rohkelt sporditegevusi, kus saab ise osaleda kui ka teistele kaasa elada,” lisas Terik.


Tallinna merepäevad on aastatepikkuse traditsiooniga meeleolukas merefestival, kus esmakordselt on seoses liikumisaastaga kavas ka rikkalik liikumisprogramm ja spordivõistlused. 15. juulil toimub Tallinn Open Water avaveeujumise väljakutse, kus laev väljub võistlejatega Pirita jõe suudmest Tallinna lahele. Distantsid varieeruvad viiesajast meetrist kuni 3,8 kilomeetrini, võistlust saab jälgida Pirita rannast. Oodatud on vähemalt 150 osalejat nii Eestist kui ka välismaalt.


Ghetto Games on üks suuremaid tänavaspordi ja -kultuuri üritusi Euroopas, mida esmakordselt korraldatakse Tallinnas ja merepäevade spordiprogrammi raames 15. juulil Lennusadamas. Toimuvad erinevad tänavaspordi ja -kultuuriüritused nagu Ghetto tänavakorvpalli-, jalgpalli- ja saalihokiturniir, tantsu- ja võitlusspordivõistlus ning akrobaatika võistlus. Sporditegevusi saadab kogu päeva vältel DJ ja erinevad muusikalised etteasted. Lisaks Ghetto Gamesile saavad külastajad end proovile panna Lennusadama territooriumil miniorienteerumises ning lapsed saavad osaleda traditsioonilisel Premia lastejooksul.


Noblessneris pakub Wambola Surf kõigile huvilistele võimalust tegeleda veespordiga ning sõita lainelaua või e-foiliga. Neist kumbki ei eelda varasemat kogemust, kuid pakuvad häid emotsioone ja sportlikke väljakutseid.


Lisaks regatile toimub Lennusadamas sündmus“Erilised purjetajad”, mis annab võimaluse merele minna ka neile, kel on keeruline teha seda tavapurjekaga. Erivajadustega inimestele mõeldud sündmus on aastast aastasse üha populaarsem.


Esmakordselt toimub Patarei esisel alal veemotovõistlus, mis on hästi jälgitav nii Lennusadama F-kailt kui ka Patarei merepoolselt küljelt. Veemotovõistlus on kindlasti maiuspala mootorispordi ja kiiruse sõpradele.


Tallinna merepäevad 2023 kogu programm on nähtaval SIIN.


257 views

Comments


bottom of page