top of page

Tallinna merepäevad pööravad sel aastal suurt tähelepanu korralduse keskkonnasõbralikkusele

Updated: Jun 27, 2023

Eesti suurim mere- ja perepidu Tallinna merepäevad toimuvad 14.–16. juulil Vanasadama kruiisialal, Lennusadamas ja Noblessneri sadamalinnakus. Sel aastal pööratakse veelgi rohkem tähelepanu ürituse keskkonnamõjule, et suursündmus viia läbi võimalikult väikese jalajäljega.


Tallinn on 2023. aastal Euroopa roheline pealinn ning selle raames toimuvad keskkonnale ja kestlikkusele suunatud üritused, tegevused ja korraldus. „Süsteemne tegutsemine keskkonnamõjude vähendamiseks on möödapääsmatu ka suurte kultuuri- ja meelelahutussündmuste puhul. Edumeelsemad korraldajad on sellega tänaseks tegelenud juba pikka aega ning viimasel ajal on tekkinud ka olulisi regulatsioone. Suurima mõju saavutamiseks on vaja pidevalt oma tegevust analüüsida ja mõõta ning uusi lahendusi katsetada ning siin on linnal oluline roll ka eeskuju näitajana,“ sõnas Tallinna abilinnapea Kaarel Oja.


Tänavustel merepäevadel on kõigi kolme päeva jooksul sadamate kauplemis- ja söögialadel kasutusel vaid korduvkasutatavad nõud. Pandinõude partner Ringo hoolitseb selle eest, et pakendid jõuaksid taasringlusesse. Tallinna merepäevadelt mistahes toitu või jooki ostes maksab ostja ühe nõu pealt lisaks ühe euro, mille saab tagasi kui viia nõu Ringo pakendikogumispunkti - telki, mis on leitav igas sadamas. Teise variandina saab pakendi tagastada ja pandiraha oma isiklikule pangakontole tagasi, skaneerides kasutatud pakendil olevat QR-koodi.


Külastajad on oodatud tulema ka isiklike korduvkasutatavate veepudelite, topside ja toidunõudega. Igas sadamas on veevõtupunktid, kust saab tasuta kraanivett ja soovi korral oma pudelit täita. Keskkonnasõbraliku korralduse puhul on elementaarne jäätmete sorteerimine ning sarnaselt möödunud aastatele toimub ka tänavu jäätmete liigiti kogumine.

Kõige mugavam ja rohelisem viis merepäevade sadamatesse kohalejõudmiseks on jalgratas või jalutamine. Rattaga tulijatele on Tallinna merepäevadel igas sadamas rattaparklad.

Lisaks on merepäevade programmis mitmeid rohemõtlemist edendavaid sündmusi. Näiteks esmakordselt on merepäevadel kohal prügisukeldujad ehk Noblessneri sadama alal toimub kahe päeva vältel merepõhja puhastamine. Kogu protsessist ja tegevustest teevad jooksvalt ülevaate kohapealsed kommentaatorid ning huvitavamatest leidudest korraldatakse väljapanek.


Noblessneris Kai välikinos toimub 14. juulil rohelise pealinna eriseanss, kus näidatakse Wes Andersoni filmi “Mereelu Steve Zissou seltsis”. Tegemist on hinnatud komöödiaga, mis räägib ookeaniuurija Steve Zissou (Bill Murray) põnevatest seiklustest ja sekeldustest. Pileti saab osta Kino Sõprus kodulehelt.313 views

Comments


bottom of page