Videokokkuvõte: Tallinna Merepäevade avamine

Möödunud nädalavahetusel toimunud Tallinna Merepäevad tõid sel aastal esmakordselt külastajad ka Piritale; pausi järel oli taas programmis Kultuurikatel. Kokku võttis Tallinna Merepäevade erinevatest üritustest osa ligi 120 000 külastajat.

 


 

Tallinna Merepäevade projektijuht Tõnno Piigli hinnangul võib laias laastus merepäevadega rahule jääda. “Mul on hea meel, et ilmataat meile sel aastal armulisem oli. Terve laupäevane päev oli päikeseline ja lausa kutsus inimesi merepäevadele,” rääkis Piigli. “Eriti hea meel on mul viikingite küla üle, mis kutsus uudistama nii noori kui täiskasvanuid. Viikingiaegset kirveloopimist ja viikingieluga tutvumist ju iga päev teha ei saa. Lisaks viikingitele oli sel aastal esmakordselt programmis uue sadamana ka Pirita. Kuigi tormituulte tõttu ei saanud me seal programmi täies ulatuses läbi viia, oleme siiski rõõmsad, et just sinna Muhu Väina regati küla sai. Rõõmu valmistas ka see, et esmakordselt leidsid ka klassikalise muusika kontserdid tee merepäevadele. Kultuurikatla kontserdid olid väga populaarsed ja selle üle on mul väga hea meel. Tänan kõiki külastajad,kes valisisid 15.-17 juuli  nädalalõpu  Eestis toimuvas ligi kümnest suurüritusest just Tallinna Merepäevad!” sõnas Piigli.
 
Omaette vaatemäng oli kindlasti kogu avamistseremoonia, mis sel aastal koosnes lausa kolmest osast, milleks olid suur mereparaad, avakontsert kruiisikai alal ja õhtu lõpetas Singer Vingeri kontsert laevalt Svanhild, millele järgnes suurejooneline ilutulestik.  
 
Piigli sõnul olid tänavuste merepäevade kõige populaarsemad atraktsioonid taas just merele minekuga seotud. “Nagu igal aastal, tundsid ka sel aastal külastajad kõige enam huvi just mereliste tegevuste järgi. Meretaksod olid väga populaarsed, samuti olid reisijaid täis meie külalislaevad. Teist korda toimuv mereparaad aga meelitas merele ja kaldale vaatama rohkem inimesi kui varasemalt ja see annab meile kindlust jätkata mereparaadiga ka edaspidi,” on Piigli veendunud. “Mereliste tegevuste kõrval ei ole aga raugenud ka külastajate soov nautida kvaliteetseid kontserte, millest kõige populaarsem oli sel aastal kolmandat korda toimuv Öölaulupidu,” rääkis projektijuht.
 
Tänavused Tallinna Merepäevad toimusid 15.-17. juulini kokku neljas Tallinna sadamas: Lennusadam, Vanasadam, Noblessneri sadam ja Pirita jahisadam. Eesti suurima mere- ja perepeo korraldajad on Tallinna linn, Tallinna Sadam, Eesti Ajalooliste Laevade Selts, Tallinna Turud, Tallinna Kultuuriamet ja Eesti Meremuuseum. Tänavuste merepäevade suurtoetajad on Balbiino, Saku, Renault, Postimees, infotelefon 16366, Tallink ja Lavazza.