14. juulil tuleb Lennusadamas esitlusele kontsertteos “Reis ümber maailma”. Tegemist on kontserdiga, mille raames läbitakse kõiki kontinente ja Eestile ühel või teisel põhjusel olulisi riike ja neist pärit loomingut. Kontserdil osalevad lauljad erinevatest maailma paikadest, kes annavad parima ülevaate kirjust maailmamuusikast.

Kell 20:00 lükkab ümbermaailmareisile hoo sisse Johansonide pereansambel, kes on koos laulnud juba kuuekümnendatest saati.“Meie jaoks on oluline see, et muusika ja laulmine on läbi erinevate aegade, kutsumuste ja katsumuste püsinud,” ütles Jaak Johanson ning lisas, et nende jaoks on koos esinemine koos mõtlemise, koospöördumiste ja kokkusaamise ühine kõlaruum.

Johansonidega koos astub lavale ka Krista Citra Joonas, keda tuntakse peamiselt bansuri mängijana. “Bansuri ehk bambusflööt on Eestis üsna haruldane pill ning Krista on õppinud seda Indias legendaarse bansurimängija Pandit Hariprasad Chaurasia käe all juba üle 15 aasta, “ lausus Johanson. “Krista bansurit on kuulda veel paarikümnel plaadil ja ta on koos mänginud mitmete fantastiliste Eesti muusikutega nagu Siiri Sisask, Sven Grünberg, Tõnis Mägi jpt.”

Nende etteastele järgneb energiline kaheksa trummari show Don Ulvik, kes lisaks tavapärastele löökriistadele kasutavad esmakordselt täiesti erilist, mereatribuutikast ehitatud trummikomplekti. Appi võetakse nii poid, päästerõngad, ankrud, kui ka muu merendusega seonduv, millele pulkadega rütmi saab lüüa. Laval on lisaks veel trompet, eksootiline didgeridoo ja DJ. Antud show on Eestis esmakordne.

Kontserdi kolmandas osas teevad etteaste lauljad erinevatest maailma paikadest, kelle esituses saab kuulda laia repertuaari maailmamuusikast. Denise Fontoura (Brasiilia), Renae Raini (UK) ning Anna-Liisa Suppi esituses kõlab nii rahva- kui ka popmuusikat näiteks Islandilt, mis Eestit peale taasiseseisvumist esimesena tunnustas, aga ka Taanist, mis andis meile läbi aegade ainukese kuninga. Kaugematest riikidest kuuleb veel näiteks Arubalt, Brasiiliast ja Austraaliast pärit loomingut. Kõikidel valitud riikidel on ka mõjuv põhjus ja omamoodi seosed Eestiga, millest valgustab kuulajaid iga loo vahel Jaak Johanson. Repertuaarist ei puudu ka Eesti enda artistide looming.

Tallinna merepäevad on Eesti suurim mere- ja perefestival. Kokku leiab sündmusi kolme päeva jooksul neljast sadamast: Vanasadam, Lennusadam, Haven Kakumäe jahisadam ja Noblessneri sadam. Festival toimub 13.–15. juulini.

Programm: www.tallinnamerepaevad.eeTALLINA MEREPÄEVI TOETAVAD:

Tallinna merepäevade korraldajad

Koostööpartnerid