Tallinna merepäevadel leiab aset 14. ja 15. juulil kell 13:30 merepäästeõppus, kus merehädalisteks on kehastunud noored superstaarid Jüri-Saimon Kuusemets, German Pinelis ja Merilin Mälk. Koostöös Päästeametiga demonstreeritakse seda, kuidas vältida õnnetusi ja kuidas õnnetuse puhul käituda.

Õppuse stsenaariumi järgi toimub Tallinna lahel laevapõleng, kus satuvad ohtu laeval viibijad, lauljad saatest “Eesti otsib superstaari” Jüri-Saimon Kuusemets, German Pinelis ja Merilin Mälk. Hädaolukorrast teavitatakse häirekeskust ning väljakutse peale saabub õnnetuspaika päästekomando ning algab pinnaltpääste operatsioon.

„Paljud õnnetused on ennetatavad. Selleks, et merel oleks turvaline olla, on vaja täita kõiki ohutusnõudeid,“ ütles Põhja päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Reili Kull ning lisas, et merel juhtuvad õnnetused on palju keerulisemad, kuna abivajajateni jõudmine ei ole nii lihtne. „Kui merel aga siiski õnnetus juhtub, on oluline osata õigesti käituda ja abi kutsuda. Seda saabki ohutuspäevadel harjutada,“ lausus Reili Kull.

Merepäästeõppuse viib läbi Päästeamet. Päästeamet on siseministeeriumi haldusala valitsusasutus, mis kujundab ja hoiab Eestis turvalist elukeskkonda, ennetab ohte ning abistab inimesi õnnetuse korral kiirelt ja professionaalselt.

Tallinna merepäevad on Eesti suurim mere- ja perefestival. Kokku leiab sündmusi kolme päeva jooksul neljast sadamast: Vanasadam, Lennusadam, Haven Kakumäe jahisadam ja Noblessneri sadam. Festival toimub 13.–15. juulini.

Programm: www.tallinnamerepaevad.ee

TALLINA MEREPÄEVI TOETAVAD:

Tallinna merepäevade korraldajad

Koostööpartnerid