Eesti suurimal mere- ja perepeol on võimalik kahel päeval nautida eelmisel aastal menukaks osutunud Petrojazzi festivali artiste.

Reedel, 13. juulil esineb Vanasadama suurel laval Venemaalt pärit vokaalansambel Acapellica, mille liikmed kasutavad muusika loomiseks kõige looduslähedasemat muusikavahendit – vaid oma häält. „Ansambel astub Tallinnas üles esmakordselt ja ootab põnevusega kontserti, et saaks oma vokaalkunsti ka Eesti publikuga jagada, “ ütles Petrojazzi korraldaja Innokenty Volkomorov.

Järgmisel päeval esinevad Vanasadamas juba kolm Venemaa bändi. Esimene neist, The Father of Good Sounds, alustab päeva huvitava žanriga, mille nimeks on freak’n’roll. Eksperimentaalne ja progressiivne rokkbänd Venemaalt kasutab oma muusikas afro-slaavi rütme ning tänu puhkpillile kõlab džäss ja rokk huvitavas ja meeliülendavas võtmes.

Teiseks bändiks on Gustoi Kabak, kes oma džässi- ja folgirütmidega viivad kuulajad rännakule läbi New Yorgi ja New Orleansi. Diksiländi jasvingirütmid pakuvad kuulajatele rohkelt emotsioone, pannes kõigi tantsujalad tatsuma ning muutes tantsulava ahvatlevaks sihtpunktiks.

Petrojazzi festivalile Tallinna merepäevadel paneb punkti ansambel Free the Parrots!, kes oma hea tuju muusikaga võitlevad koduste papagoide vabastamise eest. Rõõmsaid lugusid esitavad kaks optimistlikku lauljat ning jõuline kitarrist, kes moodustavad oma sarmiga unustamatu trio. „Petrojazz pakub sel korral merepäevade publikule väga kirevat muusikapaletti ja loodetavasti uusi avastusi Venemaa muusikamaastikult,“ lisas Volkomorov.

Petrojazz on rahvusvaheline tasuta džässifestival Peterburist, mis toimub 27.–29. juulil ning toob Venemaale kokku üle 200 muusiku kümnest riigist ja üle 100 000 kuulaja. Tallinna merepäevadel on võimalik kuulda väikest osa festivalist.

Tallinna merepäevad toimuvad 13.–15. juulini Vanasadamas, Lennusadamas, Noblessneri sadamas ja Haven Kakumäe jahisadamas, kus on võimalik nautida üle 60 kontserdi.

Gustoi Kabak näide: https://www.youtube.com/watch?v=_Aimrte6sqs

TALLINA MEREPÄEVI TOETAVAD:

Tallinna merepäevade korraldajad

Koostööpartnerid