Tallinna merepäevadelt osa võtvad laevad.

Alexandra (FIN) on ehitatud 20. sajandi kõige populaarsema jahitüübi järgi, kasutades 1888. aasta laeva mõõtmeid. Laev asub merepäevadel Lennusadamas.

Delfin (EST) sõudis Marienhamnist Eestisse läbi suurte seikluste ning raskuste ja ootab külastajaid! Laev asub merepäevadel Haven Kakumäe jahisadamas!

Hiiu Ingel (EST). Hiiumaa kaljased olid vanasti tuntud halulaevade nime all, sest vedasid mandril asuvatesse
linnadesse küttepuid. Laev asub merepäevadel Lennusadamas.

Hoppet (ehk rootsi keeles Lootus) on ainus säilinud ja seilav ajalooline Eesti purjelaev, mis ehitati Läänemaal Spithami külas aastatel 1925–1926. Ta teenis kaubalaevana Soomes ja Ahvenamaal kuni 1960ndateni. Tänaseks on Hoppetist saanud laev, mis ühendab inimesi, kes armastavad ajalugu ja reisimist. Laev asub merepäevadel Lennusadamas.

Jenny Kruse (EST) hakati ehitama 1944. aastal ja veesati 1946. aastal Taanis ookeanipüügikalalaevaks. Laev seilab alates 2011. aastast Eesti lipu all ning tema kodusadamaks on Pärnu. Laev asub merepäevadel Lennusadamas.

Lietuva (LT) on ehitatud 1976. aastal ning oli esimene laev Leedus, mis tegi ümbermaailmareisi. Laev asub merepäevadel Lennusadamas.

Lukull (RUS) on 1948. aastal ehitatud laev. Laev asub merepäevadel Haven Kakumäe jahisadamas.

Tre Kronor (SWE) on ehitatud 2008. aastal inspireerituna 19. sajandi kaubaprikkidest. Laev asub merepäevadel Vanasadamas.

Astrid (FIN), ehitatud 1947. aastal kaubalaevaks. Laev asub merepäevadel Vanasadamas.

Ingrid (FIN) ehitati 1932. aastal kalalaevaks ning kandis seda ametit kuni 1991. aastani. Laev asub merepäevadel Lennusadamas.

Krasotka (RUS) on vana saksa laeva Nadegda koopia, mis õpetab kodus noori seilajaid. Laev asub merepäevadel Haven Kakumäe jahisadamas.

Sailor Jerry (EST) on armsa looga laev. 1977. aastal otsustas soomlane Olavi endale purjeka ehitada. Ehitus kestis ja kestis, sest alustada tuli ju täiesti nullist. Emapuust ja kaartest. Plankude koolutamisest ja arvutustest. Aeg läks. Üheksa aastat kestis ehitus kuival. Kuusteist aastat vees. Ja lõpuks, 25 aastat hiljem oli purjekas täiesti valmis! Laev asub merepäevadel Haven Kakumäe jahisadamas.

Svanhild (FIN) ehitati 1948. aastal kaubalaevaks Läänemerele. Laev asub merepäevadel Lennusadamas.

Nadezhda (RUS) ehitati 1912. aastal Hollandis ning seda kasutati kalalüügrina. Täna kasutatakse alust jahina. Laev asub merepäevadel Haven Kakumäe jahisadamas.

Uisk Moonland (EST) on Eestis ehitatud uisk-purjelaev, mis on ajaloolise Väinamere uisu taastatud koopia. Laev asub merepäevadel Lennusadamas.

 

Legendaarne sportjaht Pegasus (EST) on valmistatud kõrgtehnoloogilisest materjalist, kerge ja
vastupidav - ta on täielikult varustatud nauditavale ja kiirele purje kogemuseks. Laev ootab külastajaid Lennusadamas!
Laev Mojito (EST) on luksusliku varustusega 31-meetrine ning 3-tekiline põneva ajalooga laev, mille omanikeks on olnud prantsuse Elvis Presley ehk Johnny Hallyday ning ning tema pardale on Cannes´i  filmifestivalil astunud nii mõnigi kuulus filmistaar eesotsas Johnny Deppiga. Nüüd aga on laev seilanud oma uude kodusadamasse Tallinna Vanasadamas ja viib siinsetes vetes huvilisi merele.
Laev Hawila (NOR) on 34-meetri pikkune kahemastiline puidust Balti kaubanduslaev, mis ehitati Norras 1935.

TALLINA MEREPÄEVI TOETAVAD:

Tallinna merepäevade korraldajad

Koostööpartnerid